Kto może prowadzić kampanię referendalną? Każdy!

W związku z wątpliwościami dotyczącymi prowadzenia kampanii referendalnej, podajemy odnośne przepisy ustawy i informujemy, że każdy może prowadzić kampanię referendalną „w sprawie poddanej pod referendum”.

Ustawa o referendum ogólnokrajowym
Dz.U.2015.0.318 t.j. – Ustawa z dnia 14 marca 2003 r. o referendum ogólnokrajowym
Rozdział 6. Kampania referendalna i jej finansowanie
Art. 37. Pojęcie kampanii referendalnej
Kampanią referendalną jest prezentowanie swojego stanowiska przez obywateli, partie polityczne, stowarzyszenia, fundacje oraz inne podmioty w sprawie poddanej pod referendum.

Czytaj dalej