Apel do wolontariuszy i koordynatorów RKW

Wolontariusze i Koordynatorzy Ruchu Kontroli Wyborów!

 21 października 2018 r. przystępujemy do kolejnej akcji. Dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się do Ruchu Kontroli Wyborów, od jego powstania do dziś. Wspólnie dokonaliśmy wielkiego przełomu na drodze ku Polsce uczciwej i transparentnej.

To wspaniale, że razem możemy coś zrobić dla naszej Ojczyzny. To zaszczyt być razem z Państwem wyjątkową wspólnotą idei.

Od Państwa przygotowania i zaangażowania, od czasu i uwagi poświęconych kontroli uczciwości i transparentności wyborów samorządowych w dużej mierze zależy, czy uchronimy te wybory przed fałszerstwami i nieprawidłowościami.

Zadbajmy, by wola Suwerena wyrażona w akcie wyborczym była uszanowana, a wyniki odzwierciedlały rzeczywiste wybory obywateli.

Razem odbudowujmy Polskę uczciwą i walczymy o jej dobre imię.

Przygotowaliśmy dla Państwa liczne poradniki i szkolenia (zob. http://ruchkontroliwyborow.pl/), mamy nadzieję, że dobrze wykorzystaliśmy czas na przygotowania do tych wyborów.

Bądźcie uważni, obserwujcie wybory z troski o dobro Polski lokalnej.

Przypominamy: 21 października w godz. 9.00-23.00 (lub dłużej, w miarę potrzeby) zostaną uruchomione telefony interwencyjne Ruchu Kontroli Wyborów:

787 52 27 24,  787 52 27 27,  787 52 27 30,  787 52 27 33,  787 52 27 39.

Dokumentujcie Państwo przestępstwa i naruszenia prawa wyborczego. Zgłaszajcie wszelkie uwagi dotyczące pracy komisji wyborczych i naruszenia prawa wyborczego. Wysyłajcie sygnały o niepokojących zdarzeniach także na non-stop funkcjonujący adres mailowy sekretariat@ruchkontroliwyborow.pl oraz poprzez formularz naruszeń TUTAJ.

Niech każdy głos będzie dobrze policzony!

Niech zwycięży Polska uczciwa i transparentna!

Zarząd Ruchu Kontroli Wyborów

Józef Orzeł
Ewa Stankiewicz
Paweł Zdun

Warszawa 20.10. 2018 r.