Dokończmy pracę – zgłoś nieprawidłowości

Wszelkiej maści nieprawidłowości zgłoszone do RKW umieszczone zostaną w naszym obszernym raporcie oraz wykorzystane zostaną do przygotowania propozycji zmian w prawie wyborczym Rzeczypospolitej tak, by uniknąć ich w kolejnych głosowaniach.

Wszystkim osobom zgłaszającym do nas nieprawidłowości przypominamy jeszcze o ważnej kwestii – niektóre z tych zdarzeń kwalifikują się jako przestępstwa, które na policję zgłosić powinna osoba zainteresowana, będąca świadkiem zdarzenia. W związku z tym przypominamy nasz szablon zawiadomienia o możliwości popełnienia przestępstwa – 248kk_wzor – oraz informujemy, że chcąc skonsultować się z RKW w tej kwestii należy pisać na adres sekretariat@ruchkontroliwyborow.pl wpisując w temacie wiadomości [zgłoszenie przestępstwa].

 Jeżeli jednak obawiasz się czegokolwiek i nie chcesz zgłaszać oficjalnie nieprawidłowości, po prostu opisz nam swoje dni wyborów ANONIMOWO wyślij opis na skandal@ruchkontroliwyborow.pl , a my, po ukryciu informacji mogących Cię zidentyfikować, oraz po usunięciu danych osobowych, umieścimy go na portalu.