[AKTUALIZACJA] Skandaliczna odpowiedź PKW! Gdzie prawo obywateli do realnych protestów wyborczych?! [WIDEO i ZDJĘCIA]

RKW wysłało PKW zapytanie, gdzie, kiedy i jak opublikowane zostaną skany z protokołów obwodowych komisji wyborczych. Odpowiedź pojawiła się dopiero dzisiaj, po ponowieniu pytania na konferencji prasowej PKW oraz w formie pisemnej po raz drugi (poniżej).
W odpowiedzi PKW deklaruje, że skany pojawią się … do miesiąca!

Jak w takiej sytuacji złożyć w terminie protest wyborczy?!

Mamy nową odpowiedź PKW w tej sprawie; niestety PKW uparcie wzbrania się przed wyjściem naprzeciw oczekiwaniom RKW i natychmiastowej publikacji skanów protokołów. Szczególnie niepokoi zastosowany argument o „poczekaniu” do II tury wyborów i łącznej publikacji protokołów, tak jakby zastrzeżeń nie miało wcale budzić stwierdzenie, czy II tura ma lub nie ma się odbyć, możliwe często właśnie wskutek analizy zamieszczonych skanów i podanych wyników!

PKW-skany jeszcze raz1PKW-skany jeszcze raz2

Podczas dwu konferencji prasowych w dn. 21.10.2018  przedstawicielki RKW [ Ewa Stankiewicz o 12.30 i Hanna Dobrowolska o 18.30 – por. video] zadały kluczowe pytania związane z publikacją skanów protokołów na stronie PKW. Obie odpowiedzi były dalece niesatysfakcjonujące i świadczą o niechęci PKW do upublicznienia prawdziwych danych z wyborów w formie protokołów.

W tej sytuacji RKW złożyło kolejne pismo i oczekuje na nie odpowiedzi, proponując 3 dni , zamiast 30 na wywieszenie protokołów.